Nevíte si rady? Zavolejte nám nebo napište..... TEL.: 605333663 / 606642175 / 731488630 / 604262062 / EMAIL.: horizontrading@email.cz
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
606642175 / 731488630 / 604262062
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
04.07.2022
THORENS TD-1500, zaplatitelný High-End
High-End gramofon zase o něco dostupnější!!! THORENS TD-1500 s novým THORENS raménkem je sice nový model, ale už je LEGENDA. Je to díky kombinaci: ... číst celé
29.06.2022
Indiana Line Diva 252 je skvělá koupě na trhu...
Nejmenší regál z nejvyšší série italské značky Indiana Line, model Diva 252 je vynikající.To asi není překvapení, vynikající hodnocení dostává na trhu... číst celé
15.06.2022
DUAL CS-418 je výhodný nákup
Nová CS řada od DUAL je vele-úspěšná od samého začátku. Zde recenze na model CS-418 s výsledkem, VÝHODNÝ NÁKUP. https://www.horizontrading.cz/NEW-CS... číst celé
Zobrazit všechny novinky

NašereferenceSimply Analogpečuje o dokonalost zvuku...


SUPRAcablessupra je super...


SPINCAREpřední značka v oblasti High-tech péče o vinylové desky

 


cocktailAudioinovativní produkty za dostupné ceny...


Pangea Audio - Made in USA


Audio Anatomyprémiová kvalita z EU


    Horizon Trading Prague

 1. Úvod
 2. Testy
 3. STX Electrino 250

STX Electrino 250

 

 

Pokud netrváte na koncertních hlasitostech a ceníte si neutrálního přednesu s monitorovým charakterem zvuku za málo peněz, neuděláte chybu. Ač je celá reprosoustava postavena úsporně, je sympatické, že výrobce vložil do modifikace měničů i do celkového provedení určité úsilí, a tak jsou Electrino 250 zvukově velmi povedené.

Funkce a forma

87%
ERGONOMIE
29%
ZVUK
63%
ZPRACOVÁNÍ

STX vznikly u našich severních sousedů a ti jsou tentokrát i docela sdílní. Chcete-li si něco více o reprosoustavách nastudovat, doporučuji kouknout na stránky STX, kde najdete spoustu zajímavého materiálu i s obrázky. Proto jen krátce. Electrino 250 jsou třípásmové reprosoustavy s basreflexem, vyvedeným dopředu. Nebavíme se zde o nekompromisní konstrukci, ale o reproduktorech pro všechny, čemuž odpovídají i osazené měniče: středový a basový mají membrány z celulózy, vysokotónová kalota je z vícenásobně impregnovaného polykarbonátu. Ozvučnice je sesazená z MDF, vnitřně vyztužená a jen minimálně zatlumená. Celý kabinet je nakloněn dozadu kvůli lepšímu sfázování všech měničů. Zezadu najdeme obvyklou vaničku s jednoduchými reproterminály. Na výběr je slušný počet provedení, zdařile imitujících dřevěnou dýhu. Velmi zajímavě jsou vyřešeny podložky pod hroty, které jsou jejich pevnou součástí, takže je neodeberete a vlastně tak ani o izolaci od podložky nejde. Pokud je tam mít nechcete, budete muset našroubovat jiné hroty.

Nízké frekvence

VÁHA
 
43
VÝBUŠNOST
 
42
ARTIKULACE
 
42

Jak bylo řečeno v úvodu, STX Electrino 250 se chovají spíše monitorově. Spodní oktávy se snaží, ale vršek je celkově lepší. Podle specifikace nastupuje bas okolo 37Hz (-3dB), což odpovídá. Basové měniče v rámci své konstrukce dekompresní kanál, takže bas je svižný. Na druhou stranu neumí vytvořit dostatek tlaku na to, abyste cítili kopák až v žaludku. Tranzienty na spodku mají u elektrické basy Airto Moreiry tendenci k zaoblenosti a při vyšších hlasitostech začínají být pro reprosoustavy stresující, pravděpodobně se do zvuku začnou promítat kabinety. Pokud ale hrajete v „normální“ hlasitostní úrovni, jsou STX zdařile srovnané. Electrino tak nejspíše neuspokojí příznivce rockových nářezů ve štědře dimenzovaných poslechových prostorách. V běžném paneláku nevidím problém.

Čistota rozlišení

DETAIL
 
61
VZDUCH
 
48
TRANSPARENTNOST
 
45

Piano je přes Electrino 250 znělé a čisté, s lehounkým upřednostněním vršku, takže opět působí monitorově – transparentně a s dostatkem vzduchu. Jinými slovy zvuk není ušlápnutý nebo zadekovaný. Jsme v ekonomické cenové hladině a tak nečekejte žádná kouzla s texturami, ale detailu je tak přesně akorát na to, abyste mohli oslnit návštěvy a abyste si současně mohli vychutnávat svoji oblíbenou muziku bez poslechové únavy.

Tonální věrnost

TÉMBR
 
44
DYNAMIKA
 
47
ČASOVÁNÍ
 
43

Dynamické bicí z testovacího disku Chesky Records zaujmou zněle a hedvábně podanými činely, což vzhledem k materiálu kaloty překvapí. Tady STX opravdu umí. Spodek má slušnou razanci opět jen do určité hlasitosti, než reprosoustavy přestanou stíhat a nastoupí subjektivní dynamická komprese. U kontrabasu, kde nejsou tranzientní změny tak rychlé, je to ale v pohodě a nástroj se prezentuje velmi dobrým témbrem a dostatečným atakem. 

Prostorovost

TROJROZMĚRNOST
 
50
ŠÍŘKA SCÉNY
 
49
HLOUBKA SCÉNY
 
52

STX Electrino 250 se mi nejvíce líbily vtočené dovnitř, tedy tak, že se osy měničů potkávaly cca půl metru před mýma ušima. Prostor, který pak STX vykouzlily, byl monitorově přesný s krásným 3D efektem. Trochu mi to místy připomínalo až sluchátkovou exaktnost. Má to i vysvětlení – vtočením se omezí boční odrazy od stěn poslechového prostoru a slyšíme tak více reproduktory a méně místnost. Ne každé reprosoustavě ale takové nasměrování svědčí. Všechny hlasy sboru (Loreena McKennit, Gloucester Wassail, A Midwinter’s Night Dream, Quinlan Road) mají svá místa v reálně zobrazeném prostoru, necestují mezi reproduktory a lokalizace je tak pochoutková.

Se zmíněnými výhradami jsou STX Electrino 250 povedené reprosoustavy, které si pořídíte z jedné výplaty.

 

Připojené komponenty

 • Zdrojový komponent: Luxman D-05u
 • Zesilovač: Luxman L-505uX Mark II
 • Interkonekty a reprokabely: Telos Audio Black Reference
 • Reprosoustavy: Scansonic S9, Dynavoice DF-5, Indiana Line Tesi 561
 • Filtrace a síť: komponenty Supra

 

Copyright © 2023

Horizon Trading Prague s.r.o. distributor značkové elektroniky a příslušenství, poslechová studia a domácí kino

Telefon na obchodtel. / obchod /: 605 333 663 (pevná linka)

tel:  +420 606642175 / +420 731488630

 

Doporučujeme:

MAXELL UR60 UR-60N 5P

Proč nakupovat u nás ??
 • Specializovaný prodej
 • Odborné znalosti
 • 12 let na trhu
 • Výhradní zastoupení a autorizace
 • Servisní podpora
 • Vysoké skladové zásoby
 • Kamenná prodejna a poslechová studia
 • 1000ce spokojených zákazníků
 • Osobní péče a přístup majitelů
 • Výborná dostupnost autem i městskou dopravou
 • Domácí kino s Dolby Atmos s podporou 4K HDR
 • Návrhy a četné instalace
 • Spolupráce s architekty a designéry
Pomáháme:

Jsme přesvědčení, že velké společnosti by měly pomáhat. Proto se již od samotného vzniku snažíme podpořit ty, kteří pomoc opravdu potřebují. Zdravotní klaun je nezisková organizace s národní a mezinárodní působností, která přináší humor a radost hospitalizovaným dětem, geriatrickým pacientům a dalším potřebným v oblasti zdravotnictví. Tím přispívá ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím speciálně vyškolených Zdravotních klaunů a souvisejících projektů.

 

Kontakt:
Logo
Horizon Trading Prague sro
606642175 / 731488630 / 604262062
Copyright © 2023 Horizon Trading Prague s.r.o. distributor značkové elektroniky a příslušenství