Nevíte si rady? Zavolejte nám nebo napište..... TEL.: 605333663 / 606642175 / 731488630 / 604262062 / EMAIL.: horizontrading@email.cz
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
606642175 / 731488630 / 604262062
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
04.07.2022
THORENS TD-1500, zaplatitelný High-End
High-End gramofon zase o něco dostupnější!!! THORENS TD-1500 s novým THORENS raménkem je sice nový model, ale už je LEGENDA. Je to díky kombinaci: ... číst celé
29.06.2022
Indiana Line Diva 252 je skvělá koupě na trhu...
Nejmenší regál z nejvyšší série italské značky Indiana Line, model Diva 252 je vynikající.To asi není překvapení, vynikající hodnocení dostává na trhu... číst celé
15.06.2022
DUAL CS-418 je výhodný nákup
Nová CS řada od DUAL je vele-úspěšná od samého začátku. Zde recenze na model CS-418 s výsledkem, VÝHODNÝ NÁKUP. https://www.horizontrading.cz/NEW-CS... číst celé
Zobrazit všechny novinky

NašereferenceSimply Analogpečuje o dokonalost zvuku...


SUPRAcablessupra je super...


SPINCAREpřední značka v oblasti High-tech péče o vinylové desky

 


cocktailAudioinovativní produkty za dostupné ceny...


Pangea Audio - Made in USA


Audio Anatomyprémiová kvalita z EU


    Horizon Trading Prague

 1. Úvod
 2. Značky
 3. Ortofon
 4. CZ návod na instalaci přenosek

Návod na instalaci, seřízení a používaní gramofonových přenosek Ortofon.

Při instalaci gramofonové přenosky postupujte velmi opatrně a pečlivě.

 

Montáž přenosky s ½“ uchycením:

Po upevnění vložky do gramofonového ramínka slouží dva šroubky M 2,5 s roztečí upevňovacího otvoru 1/2" - 12,7 mm.

 1. Přenosku nastavíme dle oka do přibližně správné polohy vzhledem k otvorům v hlavici raménka (angl. headshell) a lehce dotáhneme, abychom zamezili jejímu pohybu. Poté můžeme odstranit kryt chvějky. Přenoska je opatřena čtyřmi samostatnými vývody, které jsou barevně označeny. Živé vývody kanálů jsou označeny písmeny L - levý kanál / bílá barva, R - pravý kanál / červená barva. Nulové vývody jsou označeny písmeny LG - nulový vodič levého kanálu / modrá barva, RG - nulový vodič pravého kanálu / zelená barva.

Správné rozmezí přítlaku je individuální pro každou přenosku a je uvedeno v přiloženém manuálu. Otáčením závažíčka se nejdříve snažíme dosáhnout polohy, kdy je raménko v rovnováze. Hrot se volně vznáší pár milimetrů na povrchem LP desky a při vychýlení raménka nahoru nebo dolů se sám vrátí do původní polohy. Pak přidržíme závažíčko ve stejné poloze, aby již nedošlo k jeho pootočení, a na stupnici nastavíme nulu do výchozí polohy – tedy srovnáme nulu s nastavovací ryskou. Pak otáčením závažíčka na stupnici můžeme odečítat kolik gramů přítlaku máme nastaveno. Nebo můžeme využít dalších pomůcek jako mechanické nebo digitální váhy speciálně určené pro měření přítlaku přenosek. Nastavení je pak samozřejmě přesnější. Na stupnici pro boční sílu na hrot tzv. antiskating nastavíme stejnou hodnotu jako pro svislou sílu na hrot. Při nastavování pomocí závažíčka na silonovém vlákně dochází ke změně boční síly tím, do jaké drážky silonové vlákno usadíme. Která drážka odpovídá jakému nastavenému přítlaku bychom se opět měli dočíst v manuálu ke gramofonu nebo raménku. Správné nastavení boční síly také není pro daný gramofon nebo přenosku univerzální. Záleží především na přítlaku, ale také například na tvaru hrotu.

 

Podrobný postup nastavení gramofonu – Martin Vlček

 

Montáž přenosky s úchytem T4P:

Výměna přenosky se systémem uchycení T4P se provede pouhým nasunutím do držáku ramínka s následným nastavením svislé a odstředivé síly na hrot.

 

 

Doporučení a záruka:

Chraňte vložku před nárazy a otřesy. Používejte přenoskové ramínko se zvedáčkem. Dbejte na maximální opatrnost při čištění hrotu přenosky a používejte pouze originální příslušenství firmy Ortofon. Hrot se smí čistit pouze v podélném směru v ose přenosky – ve směru otáčení desky. Firma Ortofon zaručuje 600 -1000 provozních hodin bez známek ztráty kvality.

Záruka se poskytuje na dobu 24 měsíců na zboží zakoupené u autorizovaných prodejců a opatřené certifikačním proužkem s odkazem na internetové stránky: www.ortofonaudio.cz.

Záruka se vztahuje na prokazatelné závady konstrukčního nebo montážního charakteru. Nevztahuje se na mechanicky poškozený kmitací systém, ulomený hrot nebo ohnutou chvějku, rovněž tak na mechanicky poškozený kryt vložky.

Pokud budete mít problémy při instalaci vaší přenosky, obraťte se prosím na daného autorizovaného prodejce značky Ortofon.

 

 

Copyright © 2023

Horizon Trading Prague s.r.o. distributor značkové elektroniky a příslušenství, poslechová studia a domácí kino

Telefon na obchodtel. / obchod /: 605 333 663 (pevná linka)

tel:  +420 606642175 / +420 731488630

 

Doporučujeme:

MAGLAB C 90 TYPE I CASSETTE TAPE

Proč nakupovat u nás ??
 • Specializovaný prodej
 • Odborné znalosti
 • 12 let na trhu
 • Výhradní zastoupení a autorizace
 • Servisní podpora
 • Vysoké skladové zásoby
 • Kamenná prodejna a poslechová studia
 • 1000ce spokojených zákazníků
 • Osobní péče a přístup majitelů
 • Výborná dostupnost autem i městskou dopravou
 • Domácí kino s Dolby Atmos s podporou 4K HDR
 • Návrhy a četné instalace
 • Spolupráce s architekty a designéry
Pomáháme:

Jsme přesvědčení, že velké společnosti by měly pomáhat. Proto se již od samotného vzniku snažíme podpořit ty, kteří pomoc opravdu potřebují. Zdravotní klaun je nezisková organizace s národní a mezinárodní působností, která přináší humor a radost hospitalizovaným dětem, geriatrickým pacientům a dalším potřebným v oblasti zdravotnictví. Tím přispívá ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím speciálně vyškolených Zdravotních klaunů a souvisejících projektů.

 

Kontakt:
Logo
Horizon Trading Prague sro
606642175 / 731488630 / 604262062
Copyright © 2023 Horizon Trading Prague s.r.o. distributor značkové elektroniky a příslušenství